2002.a. konverents

Toimus C.R Jakobsoni Gümnaasiumis 3.-4. mail 2002. a

Tulemused

10.-12. klass

Pealkiri Autor(id) Juhendaja(d) Kool(id) Klass Koht
“Emajõgi vihmavesi ja Tartu veesüsteem” Timo Uustal Ana Valdmann Tartu Kommertsgümnaasium 11 1-2
“Suure-Jaani järve elutingimustest ja kasutamisvõimalustest” Martin Pentson Ly Valdmaa Suure-Jaani Gümnaasium 12 1-2
“Ravimtaimede kasvatamine” Peep Siim Ly Valdmaa Suure-Jaani Gümnaasium 12 3
“Jäätmekäitlusest Paides” Eveli Laurson; Tõnu Jürjen Reet Haavala Paide Gümnaasium 10 4
” Pilved- need valged vahutordid ja niidijupid” Liina Margna; Kai Ginter Helgi Muoni; Milvi Jürisson (klimatoloog) Tartu Kivilinna Gümnaasium 10 5
“Ülevaade Purtse jõe seisundist” Merili Urbla Mall Schmidt Kohtla-Järve Järve Gümnaasium 11 6
” Jõgeva ja Palokka kliimatingimuste võrdlus” Krõõt Orusalu Helve Orusalu Jõgeva Gümnaasium 10 7

8.-9. klass

Pealkiri Autor(id) Juhendaja(d) Kool(id) Klass Koht
“Tuuled ja nendega kaasnevad sademed Rõngus 1997 – 2001” Riina Savisaar Mare Tina;
Arvet Silk
Rõngu Keskkool 9 1
“GLOBEMail” Kadri Nurk; Kati Kits Aiki Jõgeva Kääpa põhikool 8 2
“Rõngu jõe ja Viljandi järve võrdlus “ Erki Eensalu Mare Tina;
Arvet Silk
Rõngu Keskkool 9 3
19.  VIII klass  “GLOBE retk” Juhendaja: õpetaja Laura Lillsaar; Eve Toomsalu Ly Valdmaa Suure-Jaani Gümnaasium 9; 8 4
“Pilved” Siiri Pettai Signe Sulbi Lagedi Põhikool 9 5
“Jäätmekäitlus Tartumaal ja inimeste võimalused pakendijäätmete vähendamisel” Kärt Lust Ülle Irdt Miina Härma Gümnaasium 9 6
“Lume olemus ja lumevaatlused Jakobsoni Gümnaasiumis 1999- 2001.a.” Kaidi Lehtmets; Maria Vainurm H. Nurmsalu Carl Robert Jakobsoni nimeline Gümnaasium 8 7
“Põhikooli õpilaste toitumisharjumustest “ Kärt Priimägi; Helen Akenpärg H. Nurmsalu Carl Robert Jakobsoni nimeline Gümnaasium 8 8
“Kliima soojenemine ja 2000. Aasta keskmine temperatuur Eesti Globe koolide andmeil” Rünno Maksimov Meelis Reinart Saarepeedi Põhikool 8 9
” Keskkonnateadlikusest Jakobsoni Gümnaasiumis” Helen Tammeleht; Karin Hansmidt H. Nurmsalu Carl Robert Jakobsoni nimeline Gümnaasium 8 10
“Pirita jõgi” Evelin Pärkman Signe Sulbi Lagedi Põhikool 9 11
“Kask” Kärt Simre Tiina Sõber Tartu Kivilinna Gümnaasium 8 12

5.-7. klass

Pealkiri Autor(id) Juhendaja(d) Kool(id) Klass Koht
” Pilved Rõngu kohal “ Allar Luik Mare Tina;
Arvet Silk
Rõngu Keskkool 7 1
” Autode saastekoormusest Tartu äärelinnas” Martin Külvik Tiit Metsvahi (TPÜ);
Mart Külvik
 Miina Härma Gümnaasium 6 2
“Eesti ja Saksamaa sademete ja õhutemperatuuride võrdlus aastatel 1999-2001” Liisabell Naarits;
Kristi Kruuser
Imbi Henno;
Leili Saarse (TTÜ Geoloogia instituudi vanemteadur)
Tallinna Reaalkool 7 3
“Samblike ja õhusaaste seosed Antsla ja Võru linnas” Peeter Jürviste Ülle Anier Antsla Gümnaasium 7 4
“Temperatuurid Kilingi-Nõmmes ja Viljandis” Laura Altin Elli Altin Kilingi-Nõmme Gümnaasium 7 5
“Happevihmad ja nende mõju elusloodusele “ Edvard Ljulko Imbi Henno (REKK-i peaekspert) Tallinna Reaalkool 7 6
“Kliima soojenemine ja happevihmad” Sander Varuškin Imbi Henno (REKK-i peaekspert) Tallinna Reaalkool 7 7
“Kased” Kai Tiitsaar; Ingrid Post Elli Altin Kilingi-Nõmme Gümnaasium 6 8
“Maakera mandrite veetemperatuurid aastal 2001 GLOBE õpilaste andmetel” Kaarin Sander; Marit Jõekäära Signe Sulbi Lagedi Põhikool 6 9
“Eesti, Soome ja Rootsi õhutemperatuuride erinevused ja sarnasused” Aivi Suuk Aili Alatsei;
Malle Mattisen
Rakke Gümnaasium 7 10
“Õhurõhk ja selle mõju meie elule” Helerin Raikerus ja Marten Orgna Mart Kuurme Tallinna Reaalkool 7 11
“Looduskaitse” Triin Anier Ülle Anier Antsla Gümnaasium 5 12

Veebilehed

Pealkiri Autor(id) Juhendaja(d) Kool(id) Klass Koht
“Rõngu GLOBE jäädvustamine” http://www.rongu.edu.ee/indexest.html Margus Savisaart Mare Tina;
Arvet Silk
Rõngu Keskkool 11 1
Keskkonnaalane veebileht – Loodus meie ümber http://www.hot.ee/ecology (mõeldud on eelkõige alajaotust “Keskkond”) Timo Uustal Tartu Kommertsgümnaasium 11 2
http://www.zone.ee/keskkonnaleht/ Mart Roht; Ants Stern H. Nurmsalu Carl Robert Jakobsoni nimeline Gümnaasium 8 3